SUFITEX Gdańsk-Sufity podwieszane o wyższym poziomie jakości

sufity wyspowe

SUFITY WYSPOWE

Sufity wyspowe to sufity podwieszane o nietypowej konstrukcji.

Nie są jak inne sufity podwieszane (sufity kasetonowe, sufity napinane, sufity rastrowe)mocowane na sztywno do ścian lub stropu.

Sufity wyspowe to, podwieszane najczęściej na linkach, osobne panele o najróżniejszych kształtach i przekrojach nie zamykające całej przestrzeni od ściany do ściany.

Panele na sufity podwieszane wyspowe w całości wykonywane są przez producenta i w formie gotowej docierają na budowę, gdzie są montowane. Niezbędna jest ostrożność w transporcie i przy montażu ponieważ nie ma możliwości na budowie naprawy czy wyczyszczenia uszkodzonych lub zabrudzonych paneli na sufity podwieszane.

Sufity podwieszane wyspowe najczęściej wymienianych producentów takich jak Knauff; Rockphon; Armstrong różnią się między sobą wykonaniem i sposobem mocowań do montażu.

W zależności od przeznaczenia panele na sufity podwieszane wyspowe wykonane są z prasowanej wełny mineralnej lub blach metalowych.

Panele z prasowanej wełny mineralnej wzmocnione są konstrukcją wewnętrzną i stelażem zewnętrznym z mocowaniami. Powłoka zewnętrzna to farba o specjalnych własnościach akustycznych i odbijających światło.

Jako sufity podwieszane panele z blach metalowych, najczęściej aluminiowych, również posiadają konstrukcję wewnętrzną pozwalającą na ich montaż. Powłoka zewnętrzna to najczęściej farba malowana proszkowo.

W zależności od wymagań akustycznych, projektowych lub estetycznych zmienia się:
– ilość (może być naprawdę dużo paneli lub tylko jeden),
– kształt (koło, owal, kwadrat, prostokąt, obrys nieregularny, wykonane w jednej płaszczyźnie lub powyginane w najróżniejszy sposób)
– sposób montażu (w poziomie jako sufity podwieszane wyspowe, pod kątem również jako sufity podwieszane wyspowe, w pionie na ścianach i w pionie jako sufity podwieszane ).

Podstawowymi zastosowaniami paneli na sufity podwieszane wyspowe są:
– znaczna redukcja pogłosu w pomieszczeniach, większa niż monolityczne sufity podwieszane.
– nieskończone możliwości dekorowania wnętrz zarówno kształtem paneli na sufity podwieszane, jak i materiałem oraz kolorem, również jako dekoracja ścian.
– sporo większe odbicie światła jako sufity podwieszane w stosunku do tradycyjnych sufitów podwieszanych.

Niewątpliwie dobór odpowiednich paneli, ich rozmieszczenia, ilości i kształtu wymaga specjalistycznej wiedzy i konkretnej analizy każdego przypadku z osobna. Oferujemy pomoc w tym zakresie.

Navigacja